Wolves kindlustas medalikoha

01.10.2016 // Kervin Kull

FC Jõgeva Wolves pidas täna kodusel Jõgeva linnastaadionil hooaja viimase kodumängu, kus võõrustati FC Helios Tartu meeskonda. Kohtumise võitis Wolves kindalt 7:2 ning sellega kindlustati ühtlasi ka liigas vähemalt kolmas koht. Wolvesi väravad läksid kolmel korral Stenver Kleimanni, kahel Marko Horni ning ühel Andrei Zevakini ja Lauri Induse nimele.

Mäng algas Wolvesile üsna rabedalt ning murelikult. Enne kohtumise algust seisime silmitsi olukorraga, kus meil polnud kaitseliini panna põhimõtteliselt mitte ühtegi puhast keskkaitsjat, aga väikesed vangerdused ja skeemitamised, ning mänguplaan sai valmis mõeldud. Päris mängu alguses me oma mängu käima ei saanud. Juhtvärav sündis üsna avapoolaja keskel meie liiga hirmsaima ründeduo Kleimann- Kovbasnjuk koostööst. Eduard Kovbasnjuk sai läbijooksule, mängis osava söödu värava alla, kust Stenver Kleimann selle kindlalt sisse rammis. Teine tabamus sündis tõelisest iluväravast. Keskväljamaestro Andrei Zevakin võttis palli, liikus natukene värava suunas ja virutas kaugelt palli ilusa löögiga ristnurka. Tegu oli ka Andrei selle hooaja esimese väravaga. 2:0 seisul avapoolaeg lõppeski.

Teisel poolajal panime viimase käigu sisse ning lõime väga palju ohtlikke võimalusi. 3:0 seis ei lasnud ennast kaua oodata. Marko Horn saatis kastijoonelt teele ilusa löögi, mis maandus kaarega Heliose valvatava värava ristnurgas. Ilus värav kaptenilt. Õigepea oli meil võimalus penaltist 4:0 ette minna, aga Stenver Kleimanni penalti läks posti, kust tagasi põrkunud palli virutas jätkuolukorras taevasse Anar Saarela. Hoopis vastased olid need, kes järgmise värava lõid. Heliose parim väravakütt Tarvi Suvi sai standardolukorras löögile ning virutas osavalt palli Andro Jakobi valvatasse väravanurka. Selle peale aga ärkasime ning juba paar momenti hiljem sai oma hooaja neljanda värava kirja Lauri Indus, kes lõi palli osavalt taha nurka. Seejärel saatis vahetusest sekkunud Sten Veskis otsajoonelt palli karistusalasse, kus Stenver Kleimann lõi peaga oma päeva teise ja ühtlasi Wolvesi viienda värava. Siis vastasid taaskord vastased, kelle mängija Herki Vaht sattus kaitse prohmakast üks-ühele Wolvesi väravavahiga ning lõi palli alla nurka. Helios rohkem palli väravasse ei saanud, kuid Wolves lisas oma kontosse veel kaks. Peatselt lõi Stenver Kleimann terava nurga alt meeskonna kuuenda ja enda päeva kolmanda. Stenveri jaoks oli see juba kolmandaks kübaratrikiks sellel hooajal. Sellega polnud väravatega veel kõik, kui Marko Horn sai vabalt vastaste kastis palliga liikuda ning soolo lõpetuseks saatis palli Heliose väravasse tehes seisuks 7:2.

Suur võit tagas ühtlasi Wolvesile ka koha IV.S liiga esikolmikus. Lähim jälitaja Võru Helios suutis kodus Tammekale 7:0 kaotada, mis annab pärast tänast mängu Wolvesile Võru ees 7-punktilise edumaa. Hooaja viimane mäng tõotab tulla eriti pingeline, sest otsustavas mängus kohtuvad Tulevik III ja Wolves, kes on hetkel vastavalt teisel ja kolmandal kohal. See, kes võidab antud kohtumise, see tagab endale hõbedase teise koha ja otsepääsu kolmandasse liigasse, kes jääb kaotajaks, see peab pidama kaks play-off kohtumist 3. liiga 10. koha klubiga ning need võitma. Tõotab tulla pingeline lahing! Lisaks väärib mainist asjaolu, et Wolves ei kaotanud see hooaeg liigas Jõgeval mitte ainsatki kohtumist.

FC Jõgeva Wolves – FC Helios Tartu 7:2 (2:0)
Kleimann 3, Horn 2, Zevakin, Indus – Suvi, Vaht

Wolves: Andro Jakobi, Kervin Kull, Kaspar Kull, Tauri Laurits, Kevin Keek, Lauri Indus, Andrei Zevakin, Marko Horn (C), Anar Saarela, Eduard Kovbasnjuk, Stenver Kleimann, Mart Päll, Sten Veskis

screen-shot-2016-10-01-at-19-53-49