Wolves alistas Viljandi ja tõusis kolmandasse

10.10.2016 // Kervin Kull

Möödunud nädalavahetusel olid taaskord võistlustules mõlemad Wolvesi meeskonnad. Kui duubelmeeskond kaotas laupäeval Rahvaliiga poolfinaalis 2:4 Paduverele ning jäi finaali ukse taha, siis esindusmeeskond alistas üleaja väravast Viljandi Tulevik III ning tõusis tulevaks hooajaks kolmandasse liigasse. Duubli eest skoorisid Evert Einroos ja Aarne Sulg ning esinduse eest olid täpsed Erik Kesa, Lauri Indus, Marko Meripuu ja Stenver Kleimann. Olgu ära mainitud, et 87. minutil oli Wolves veel viljandlaste vastu 2:3 kaotusseisus ja vajas kahte väravat.

FC Jõgeva Wolves hooaja viimane liigamäng leidis aset pühapäeval kell 16:00 Viljandi linnastaadionil. Kuigi üldiselt mängib Viljandi III oma kodumängud kunstmurul, siis kuna staadionikate oli vahetuses, peeti erandkorras kohtumine ülikorralikul Viljandi Linnastadionil. Mängule läksid Wolvesi poisid teadmisega, et vaja on vähemalt võitu, et liigast otse edasi tõusta, viigi ja kaotuse korral oleks pidanud leppima kolmanda koha ja üleminekumängudega. Viljandi mängis esimesel poolajal pärituult ning omas seega alguses ka korraliku eelist. Wolvesi lahtilöögid ja pikad pallid jäid kõik tugeva tuule tõttu õhku pidama ning ainus hea viis vastaseni jõuda oli mööda maad palli liigutades. Kuigi mäng oli väga lahtine ja mõlemal poolel raisati lademetes võimalusi, siis mulgid olid need, kes kohtumist juhtima asusid. Vastaste ründajana tegutsenud Reio Sinka, keeras osavalt Wolvesi kaitsjast mööda, spurtis värava suunas, ning virutas man buni lehvides palli Mart Pälli valvatava värava nurka. Pärast seda hakkas Wolves domineerima ning otsis viigiväravat, Tulevik nõelas kontratega. 33. minutil tõimegi tabloole viigiseisu, kui standardolukorras lükkas värava alt palli sisse meie kahemeetrine kaitsemängija Erik Kesa. Eriku jaoks Wolvesi särgis esimene värav, ja kui oluline värav. 1:1 viigiseisul mindigi puhkama.

Teist poolaega alustasid mõistagi tervamalt Wolvesi poisid, kellel oli selg vastu seina. Juba esimesel rünnakul tehti huntidele viga, kust Andrei Zevakin sai minna sooritama trahvilööki. Kuna teisel poolajal oli tuul meile soodne, andis see võimaluse keerutada kasti krutskeid täis palle. Andrei panigi pika palli kasti, kust sai peaga?! löögile Wolvesi pesamuna ja ühtlasi ka kõige rohkem kääbuskasvule lähenev Lauri Indus. Lauri hooaja viies värav ning Wolvesil tõusis tuju ja lootused taevani. Pärast seda jätkus mõlemapoolne mäng, kus pigem suruvamaks pooleks oli Wolves. Oli veel paar head võimalust seis suurendada, kuid hoopis Viljandi oli see, kes võttis pikema kõrre. Kontrarünnakul sai Tuleviku eelmise hooaja staar Raido Roman värava eest löögile ning tõi tabloole viigiseisu 2:2. Kes veel ei tea, siis Raido Roman on see sama mängija, kes võitis eelmisel hooajal Eesti Premium Liiga (kõige tugevam liiga) parima väravaautori tiitli. Raido väravat saab vaadata SIIT.  Pärast seda kustus aga viimnegi kiir huntide silmis, kui 66. minutil lõi viljandlased 3:2 ette jällegi Reio Sinka, kes teiseks poolajaks oli oma patsi juba ära peitnud. Reio saatis värava poole teosammul liikuva palli, kuid Wolvesi väravavaht Mart arvas, et mänguvahend veereb väravast mööda ning saatis mugava pilguga palli teekonda, kuniks see lõpuks siiski väravas maandus. 3:2 ja Viljandi pidu võis alata.

Pärast seda jätkus Wolvesi meeleheitlik surve, kus otsiti esmalt viigiväravat, et sealt edasi juhtväravat püüda. Mäng oli juba tüürimas Viljandi sadamasse, kui ei kuskilt, 2 minutit enne normaalaega, saatis kaugelt pommlöögi teele Kristo Päkko, kelle palli suutis viljandlaste puurivaht korneriks suunata. Nurgalöögi olukorras sai kastis varbaga palli suskama värskelt mängu sekkunud vanameister Marko Meripuu, kes alles hiljuti tähistas oma 35. sünnipäeva, ning lõi palli vastase põrkega väravasse. Markole samuti Wolvesi karjääri esimene värav ning võib öelda, et eluvärav. 3 minutit hiljem juhtus midagi, mida mitte ükski Wolves mängija isegi enam ei lootnud. Vastaste kaitsja Siim Siimson lõi karistusalas Stenverile vastu jalgu ning väljakukohtunik Jako Arula määras Wolvesi kasuks penalti. Siim lasi pärast seda kohtuniku suunas käiku ka väga ropud ja vänged sõnad ning teenis selle eest punase kaardi. Milline pinge! Stenver lõi penalti kindlalt nurka ning Wolvesi joovastus ja rõõmukarjed olid kuulda ka teistesse Mulgimaa asulatesse. Stenveri võidulööki ja sellele järgnevat külakuhja on võimalik vaadata SIIT.  Pärast juhtseisu oli Wolvesil veel kaks ülihead võimalust mäng magama panna, kuid Lauri Induse ja Kervin Kulli löögid suutis Viljandi väravavaht nurgalöökideks tõrjuda. Mängu viimased sekundid möödusid küll ülimalt pingeliselt ja Viljandi saatis kõik jõud kasti, kuid hundid pidasid vapralt pingele vastu, nagu üks korralik kariloom tegema peabki, ning võttis kohtumisest ülimalt dramaatilise võidu. Võiduga kindlustas Wolves järgmiseks hooajaks otsepääsme kolmandasse liigasse.

Viljandi JK Tulevik III – FC Jõgeva Wolves 3:4 (1:1)
Sinka 2x, Roman – Kesa, Indus, Meripuu, Kleimann

Wolves: Mart Päll, Taivo Pärnamets, Erik Kesa, Rainis Rammo, Kristo Päkko, Lauri Indus, Marko Horn, Andrei Zevakin, Anar Saarela, Stenver Kleimann, Eduard Kovbasnjuk, Marko Meripuu, Kaspar Kull, Kervin Kull, Lauri Voojärv, Edgar Lazarev.

Meeskonna staartreener ning -videomees Kevin Tamm.

Protokoll nähtav SIIN.

FC Jõgeva Wolves II pidas laupäeval kodustaadionil Rahvaliiga poolfinaal kohtumise vana rivaali Paduverega. Kui avapoolajal suudeti näidata väga ilusat mängu ning võideti Evert Einroosi ja Aarne Sulg väravatest poolaeg 2:1, siis teisel poolajal lasti kuuenda käigu asemel tagurpidi käiguga ning Paduvere võttis jõuga oma võites kohtumise 4:2. Pärast poolfinaali kaotust pidi Wolves II ees ootama küll pronksikohtumine FC Error Unitediga, kuid kuna vastased ei olnud nõus Jõgevale sõitma, said Wolvesi mängijad loobumisvõidu ning tagasid sellega ühtlasi ka Rahvaliigas pronksise kolmanda koha. Arvestades seda, kui palju oli Rahvaliigas võistkondi, on antud tulemus kindlasti väga suur saavutus, eriti arvestades seda, et tegu oli debüüthooajaga.

FC Jõgeva Wolves läheb nüüd talvepuhkusele, kus jätatakse mängimist ainult saalijalgpalli Rahvaliigas. Mängud algavad novembrikuus ning Wolves pandi Ida-Virumaa, Järvamaa, Jõgevamaa gruppi.

Palju õnne kogu Wolvesi tiimile, fännidele ja toetajatele, on olnud imeline aasta!