Saunaõhtu Jõgeval

18.09.2016 // Kervin Kull

Täna kohtusime Jõgeva linnastaadionil liigarivaali FC Elva II meeskonnaga. Kaks eelmist omavahelist mängu andsid põhjust eeldada, et tuleb väga tasavägine mäng, kuid seekord nii ei läinud. Wolves seljatas vastase juba avapoolajaga, võttes lõpuks kindla seljavõidu tulemusega 7:0. Wolvesi eest olid täpsed Lauri Indus ja Eduard Kovbasnjuk kahel ning Stenver Kleimann ja Taivo Pärnamets ühel korral. Üks oli vastaste omavärav. Liigas tehti sellega ka kõva avaldus hooaeg esikolmikus lõpetada. Lisaks, mõlemad Wolvesi duublid, nii Tallinna Wolves kui ka Jõgeva Wolves II said Rahvaliiga B-s edasi 16 parema sekka.

Mäng algas üsna tuliselt, kui vastased said päris hea võimaluse mänguseisu avamiseks, kuid kaitses tegutsenud Erik Kesa sai joonelt palli minema löödud. Pärast seda kohe ka ärkasime ning lõime vastased ruttu rivist välja. 6. minutil sai Lauri Indus silmitsi vastase puuriluku Kaur Nukkaga ning lükkas palli rahulikult värava nurka. Mõned minutid hiljem oli taaskord Indus see, kes juba oma teise värava lõi. Eduard Kovbasnjuk spurtis Elva kaitsjate eest palliga minema ning lükkas karistusalas palli Laurile, kes selle kindlalt sisse suunas, 2:0 oli tõsiasi. Kuid see oli alles algus ning piltlikult öeldes sai saun alles parajalt kuumaks aetud. Poolaja keskel sai lõpuks oma avavärava kirja ka Eduard Kovbasnjuk, kes tegi mänguseisuks 3:0. Kõigest viis minutit hiljem spurtis liiga parim väravakütt Stenver Kleimann palliga vastaste karistusalasse, lükkas sealt terava palli värava alla, kust selle lükkas omakorda õnnetult väravasse vastaste kaitsja Andre Uin, seis 4:0. Vahetult enne vaheajale minemist, suurendas Wolves eduseisu veelgi. Oma päeva teise ja liigahooaja 11 värava sai kirja Eduard, kes lõi palli puurivahi korraliku apsaka läbi väravasse. Seisul 5:0 mindi ka puhkama.

Teisel poolajal jätkus mäng, kus Wolves oli domineerivamaks pooleks, ning Elva nõelas kontrarünnakutega. 53. minutil sai Stenver Kleimann Marko Horni antud nurgalöögile pea vahele ning tegi stiilselt mänguseisuks 6:0. Pärast seda tegime vahelduva eduga ära ka kõik oma neli vahetust. 77. minutil oli Eduard Kovbasnjukil võimalus teha oma Wolvesi ajaloo esimene kübaratrikk, kuid tema sooritatud 11-meetri karistuslöögi suutis Elva väravavaht tõrjuda. Üsna mängu lõpus lõime ära ka tänase viimase värava, kui Andrei Zevakini kõrge söödu lõi ilusa kaarega ristnurka Taivo Pärnamets. Taivole oli see juba hooaja neljandaks tabamuseks. Vahetult enne lõpuvilet oli auvärava võimalus ka külalistel, kuid Karl Uibolehe löök põrkas latti, kust Wolvesi kaitsjad selle juba omakorda lõpuvilega koos ohutusse kaugusesse peksid. Kiita tuleb kõiki väljakul käinud mängijaid ning eriti tuleb au anda väravasuul elumängu teinud Andro Jakobile, kes suutis nullida pea kõik vastaste ohtlikumad rünnakud.

Saunaõhtu Jõgeval kulmineerus Wolvesi suure 7:0 võiduga, mis annab 3 vooru enne lõppu kõik kaardid meie endi kätte. Pidada on veel mängud juba üleminekukoha kindlustanud Tammeka U-19 meeskonnaga võõrsil, Helios Tartuga kodus ning hooaja viimane ja ilmselt kõige pingelisem lahing Viljandi Tulevik III-ga võõrsil. Tabeliseis on selline, kus kolmas koht on suure tõenäosusega kindel, kuid selleks, et saada teist kohta, peame järelejäänud kolmest kohtumisest võtma kaks võitu. Teatavasti pääsevad otse kolmandasse liigase kaks parimat meeskonda, kolmas koht ning kolme alagrupi peale parim neljas koht peavad pidama kaks play-off kohtumist.

FC Jõgeva Wolves – FC Elva II 7:0 (5:0)
Indus 2, Kovbasnjuk 2, Pärnamets, Kleimann, OV

FC Jõgeva Wolves koosseis: Andro Jakobi, Taivo Pärnamets, Erik Kesa, Tauri Laurits, Kenneth Tomingas, Marko Horn (C), Marko Meripuu, Andrei Zevakin, Lauri Indus, Stenver Kleimann, Eduard Kovbasnjuk, Kevin Keek, Mart Päll, Rene Poll, Kervin Kull

Pealtvaatajaid: 61

Protokoll: SIIN
Vahepeal pidasid oma Rahvaliiga B 1/16 finaali kohtumise ära ka Tallinna Wolves poisid, kes alistasid kindlalt 7:1 Enamasti Pealekata meeskonna. Tallinna Wolves eest skoorisid Even Laanemaa ja Meelis Valdmann kahel ning Margus Vreintaal, Mihkel Pool ja Jevgeni Kalnitski ühel korral. Võiduga liiguti edasi 1/8 finaali. Lisaks, kuigi eelmisel nädalavahetusel 1/16 finaali Antslale kaotanud Wolves II võistkonnast tegime eelmises uudises põgusat juttu, siis vahepeal suutis duubel vaatamata 1:5 kaotusele end  siiski järgmisse vooru saada. Nimelt kasutas Antsla mängus Rahvaliiga jaoks keelatud teise liiga mängumeest, millest tingituna mänguseis tühistati ning anti 1:- võit Wolves II võistkonnale. Sellega seoses võib möödunud nädalat pidada Wolvesi jaoks väga õnnestunuks, sest lisaks esinduse üliolulisele purustustööle IV liigas, said Rahvaliigas 16 parima sekka ka mõlemad Wolvesi duublid. Duublite vastased selguvad esmaspäeval Eesti Jalgpalli Liidu kontoris toimuvas loosis.