Rootslaste vastu murduti lõpusekunditel

21.03.2017 // Kervin Kull

FC Jõgeva Wolves pidas 18. märtsil Rootsis Kallhällsi linnakeses rahvusvahelise sõprusmängu kohaliku jalgpalliklubiga Kallhälls FF. 15 mehega mängule läinud Hundid näitasid vastastele hambaid kuni kohtumise lõpusekunditeni, kus 45 sekundit enne lõppu vannuti siiski kodumeeskonnale 1:2 alla. Wolvesi värava lõi Anar Saarela.

Wolvesi ja Kallhällsi kohtumine möödus väga võitluslikult. Avapoolaeg oli rabe mõlemal poolel, kus oma mängu otsisid mõlemad meeskonnad. Kuigi kodumeeskond genereeris avapoolajal pealtnäha natukene rohkem olukordi, siis hoopis Wolves oli see, kes mänguskoori avas. Äärelt läbisöödu saanud Anar Saarela jõudis kaitset ennetades eeskujulikult pallini ning suunas selle kindlalt Kallhällsi väravanurka. Pärast seda aktiveerus tunduvalt Wolvesi mäng ja suudeti mitmel korral vastased pinge alla panna. Üsna enne avapoolaja lõppu oli Wolvesil ka ideaalne võimalus kaheväravaliseks eduseisuks, kuid üksi kohtukinuna tegutsenud vilemees määras olenemata ühe kaitsemängija tugevast katmisest Huntidele suluseisu. 1:0 Wolvesi eduseisul avapoolaeg ka lõppes.

Teisel poolajal hakkasid vastased tempokalt viigiväravat otsima. Poolaja keskel suudetigi üks huntidele tahanurka ära lüüa ning mitmel korral kolisesid ka väravaraamid. Seejärel jätkus Kallhällsi domineerimine, kus Wolves üritas nõelata kontratega. Olimegi mängulõpus väga lähedal juhtväravale, kuid Meelis Valdmanni läbijooks tipnes väravavahi jaoks küllaltki kerge löögiga. Näis, et Wolves suudab kohtumise ilusti igati tubli viigini tüürida, kuid vähem kui minut enne lõppu määrati vastastele meie trahvikasti lähistelt karistuslöök, mille tulemusel saatis üks rootslaste mängija esipostis luurates palli meie väravavõrku. Pärast väravat täheldas kohtunik, et mängida on jäänud veel ainult 45 sekundit ning Huntidel viigiväravaks enam jõudu ei jagunud.

Vaatamata sellele, et mäng päädis nii-öelda garderoobiväravaga, andis Wolves tugevale Rootsi vastasele väga väärt ja tõsiseltvõetava lahingu. Mängutulemusest suuremat heameelt teeb see, et iga mängija pingutas lõpuni ning andis endast platsil maksimumi. Lisaks tasub muidugi hea sõnaga ära mainida ka meie tublisid toetajaid, kes kohati väga suurt lärmi suutsid teha, kaasates enda ridadesse ka kohalikud lapsed, kes rõõmsalt “JÕ-GE-VA” skandeerisid.  Enne mängu kinkisime vastastele ka “Kallhälls” nimega meie mängusärgi. Oli ülimalt meeleolukas jalgpallireis taaskord. Täname omalt poolt üle 60 klubireisist osa võtnud inimest. Järgmine klubireis toimub juunikuus, kui sõidame Soome-Eesti 100 ürituse raames põhjanaabritele külla. Lähinädalatel tulemas ka videomaterjali.

Kallhälls FF – FC Jõgeva Wolves 2:1 (0:1)
Saarela

Wolves koosseis: Kevir Tamm, Erki Põldmaa, Remi Oper, Gert Nõgu, Karel Roosipuu, Marko Siiber, Anar Saarela, Madis Rebane, Kalle Viidik, Kervin Kull (C), Meelis Valdmann, Ivor Piir, Martin Järv, Kuno Veskioja, Margo Tarmu.

Ly Unga tehtud piltidega saab tutvuda SIIT.