Esindusele kaotus, duubel lõpetas hooaja

11.09.2016 // Kervin Kull

FC Jõgeva Wolves esindusmeeskond sõitis eile Väimelasse, kus kohtus lähirivaali Võru Heliosega. Kuigi võidu korral oleks kindlustatud vähmalt kolmas koht, langeti Võru vastu 1:4 ning tehti 4 mängu enne lõppu seis väga huvitavaks. Wolvesi värava lõi Eduard Kovbasnjuk, kellele see juba hooaja üheksas. Duubel pidas pühapäeval 1/16 finaali kohtumise, kus kodusel Kaarepere staadionil tunnistati JK Antsla 5:1 paremust, Wolves II eest skooris Andreas Vilt.

Laupäeval Väimelas toimunud mängule sõitis Wolves 13 mängijaga. Kuigi meeskond oli koos, oli viimase hetke äralangemisi, mille tõttu tuli koosseisuga korralikult skeemitada, et postisioonid paika saada. Kohtumine algas korraliku Wolvesi domineerimisega, kus hoiti palli ning liiguti vastaste värava suunas. Aga hoopis vastased olid need, kes poolaja keskel juhtima läksid. Vastaste ründaja proovis ära petta noored kohtunikud hüpates pea olematu puute peale sukeldajale omase hüppega murule, millega teenis välja penalti. Penalti mängisid võrukad lahti ning kuigi Wolves puurilukk Erik Kesa sai peaaegu palli nurgast kätte, oli 1:0 tõsiasi. Kohe pärast avaväravat lõid Wolvesi poisid ühe tagasi, kui Kenneth Tominga läbisöödu realiseeris kindlalt väravaks Eduard Kovbasnjuk. Viigiseis kaua ei püsinud ning enne poolaja vilet lõid vastased meile veel kaks väravat, mis mõlemad tekkisid väravaesises saginas. 3:1 seisul mindi puhkama. Mitmel korral oli ka Wolves lähedal väravale ning raisati paar päris head võimalust, kuid palli siiski väravasse saata ei õnnestunud. Korra ragises ka vastaste väravalatt, kui Tauri Lauritsa jõhker pommlöök maandus latti, ebaõnn.

Teisel poolajal jätkus mõlemapoolne pusimine, kus Võru läks üle kaitsmise ja kontrate peale ja Wolves liigutas palli, lootes leida teed väravani. Suudeti küll luua palju momente, kuid väravat ei löödud. Hoopsi Võru oli see, kes kasutas ära kõrge kaitseliini ning suluseisulises olukorras rahulikult lõpuni mängides palli väravasse saatis. 4:1 oli tõsiasi. Kuigi võimalusi tagasi lüüa oli mitmeid, siis mäng läks täielikult käest ära pärast seda, kui teenisime klubi ajaloo esimese liiga punase kaardi. Kristo Päkko kogus mängu lõpu eel oma mängu teise kollase ning oli sunnitud platsilt lahkuma. Tulemuseks hooaja neljas kaotus. Kaotus meie positsiooni liigas ei muutnud ning neli mängu enne lõppu hoiame kinni esikolmiku kohast olles pidanud mõlemast lähikonkurendist vähem mänge. Järgmine mäng juba pühapäeval, kui koduväljakul kohtume FC Elva II võistkonnaga.

FC Helios Võru – FC Jõgeva Wolves 4:1 (3:1)
4x Piir – Kovbasnjuk

Wolves koosseis: Erik Kesa, Taivo Pärnamets, Kristo Päkko, Marko Meripuu, Kevin Keek, Rene Poll, Tauri Laurits, Marko Horn (C), Kenneth Tomingas, Eduard Kovbasnjuk, Stenver Kleimann, Kervin Kull, Lauri Voojärv

FC Jõgeva Wolves II pidas pühapäeval Rahvaliiga B 1/16 finaali JK Antsla vastu. Kuigi mäng oli lahtine ja Wolves valdas palli, olid hoopis vastased need, kes teravate kontrarünnakutega oma võimalused ära kasutasid ning võidu võtsid. Poolaeg kaotati Antslale 2:0. Teisel poolajal lisasid antslakad ka kolmanda, mis peale Wolvesi poolt vastas Andreas Vilt ühega. Pärast seda otsis Wolves võimalusi mängu tagasi tulla, aga kuigi ohtlikke võimalusi oli lademetes, ei suudetud palli väravasse saata ning hoopis vastane kasutas kahel korral veel oma võimalused ära tehes seisuks 5:1. Vastaste eest mängis muuseas ka tuntud luuletaja ja naljamees Contra.

Kaotusega lõpetas duubel oma Rahvaliiga hooaja.

FC Jõgeva Wolves II – JK Antsla 1:5 (0:2)

Wolves II koosseis: Andro Jakobi, Marti Kivi, Kaivo Sang, Siim Tolmusk, Rene-Hendrik Sirkas (C), Aimar Säälik, Maikel Võsu, Daniel Aganitš, Bert Pettai, Kevin Tamm, Raimo Sang, Marion Villak, Mario Mihkelson, Kevin Läänemägi, Andreas Vilt