Duubel edenes poolfinaali

03.10.2016 // Kervin Kull

Pühapäeval sõitis FC Jõgeva Wolves II Tallinnasse, kus kohtuti Rahvaliiga veerandfinaali raames Shnelli staadionil FC Rauapainutajad nimelise võistkonnaga. Kuigi sõit oli pikk ja vastane päris tugev pähkel, suudeti sellele vaatama ülimagus võit ära võtta ning debüüthooajal koht nelja parema seas tagada. Wolvesi väravad läksid kahel korral Evert Einroosi ning ühel Raimo Sanga, Lauri Induse ning Roland Lehismetsa nimele. Poolfinaalis kohtutakse koduväljakul vanade sõpradega Paduvere Illi meeskonnast.

Kohtumine leidis aset maalilise vaatega Shnelli kunstmurul, kuhu Wolvesi eest oli kohale tulnud 12 mängijat. Paarikümne minutilise viivitusega pihta hakanud mäng oli algusest peale pingeline ning põnev, kus esimesena tõmbas pika kõrre Wolves, asudes kohtumist Evert Einroosi imelisest sooloväravast juhtima. Evert võitis palli, jooksis mööda äärt värava suunas, ning virutas lõpetuseks kastijoonelt palli vastaste värava ette nurka. Pärast seda omasime veel võimalusi mängu juba 2:0 juhtima minna, kuid mänguvahend siiski teed väravasse ei leidnud. Hoopis vastased olid need, kes järgmise värava lõid, viigistades mänguseisu. Pärast seda muutus Wolves taas aktiivseks ning raske töö tulemusena suutis Raimo Sang lüüa oma hooaja teise värava viies Hundid 2:1 ette. Kuid sellega avapoolaja skooritegemine ei lõppenud. Mõne aja pärast sai värava kirja ka päev varem esinduse mängus skoorinud Lauri Indus, kelle kastijoonelt sooritatud löök põrkus vastase kaitsjast väravasse. 3:1 seisul mindi ka puhkama.

Teise vaatuse alguses panid Rauapainutajad peale korraliku pressi, kuid Wolvesi neljane kaitseliin ning tugev press olid üldises plaanis tõhusad ning üleliia palju ohtlikke olukordi esialgu luua ei suudetud. Hoopis Wolves oli see, kes tõmbas kaardipakist välja uue trumbi. Mario Mihkelson võitis vastaste mängijatelt palli, lükkas selle Evert Einroosile, kes liikus natukene edasi ning tõstis 35 meetri pealt üliefektselt palli üle vastaste väravavahi. Ilus maasikas täpselt lati alla ning tundus, et mäng on tehtud. Pärast 4:1 väravat said Rauapainutajad peale ulmelise surve ning õigepea oligi mänguseis juba 2:4. Ei läinud kaua mööda, kui vastased said juba Wolvesile õige lähedale. Nende staarmängija pani pehme, kuid täpse, käärlöögiga Wolvesi väravas seisnud Kevin Tamme tardunult joonele seisma, lüües mänguseisuks 3:4. Pärast seda oli mängida jäänud kohtuniku sõnul alla kümne minuti.

Mängu lõpp kulges korraliku puhtaks peksmise maratoniga, kus vastased otsisid viigiväravat, kuid Wolvesi kaljukindel kaitse lõi palle üksteise järel ohutsoonist välja. Kui kohtuniku mainitud kümnest minutist oli saanud märkamatult 17, ning tundus, et mäng ei lõppegi kunagi ära, teenis Wolves kontrarünnakul karistuslöögi. Trahvilöök mängiti edukalt lahti, mille tulemusena suudeti pall mängida Wolvesi jokkeriks osutunud mängijale Roland Lehismetsale, kes lõi karistusalas ripakile jäänud palli kindlalt väravasse. Sellega pani Wolves mängu voodisse ära ning oli selge, et järelejäänud ajaga vastased enam kahte lüüa ei suuda. Mõned momendid pärast Wolvesi 5:3 väravat andiski kohtunik lõpuvile ning Huntide muinasjutuline Rahvaliiga hooaeg sai jätku. Alagrupist viimasena edasi, järgmises mängus tehniline võit, seejärel lisaajal saadud võit ning nüüd juba pärast 5:3 võitu poolfinaalis väljas nelja parema seas.

Poolfinaalis kohtume juba sellel laupäeval kell 16:45 Jõgeva linnastaadionil Paduvere SK Illi meeskonnaga, kes alistas lisaajal 7:5 Rõngu meeskonna. Kahjuks kaks Jõgevamaa ainukest tiimi finaalis omavahel ei kohtu, kuid ajalugu on tehtud sellegi poolest.

FC Rauapainutajad – FC Jõgeva Wolves 3:5 (1:3)
Aule 3- Einroos 2, R. Sang, Indus, Lehismets

Wolves koosseis: Kevin Tamm, Marti Kivi, Kaivo Sang, Karel Paju, Siim Tolmusk, Raimo Sang, Evert Einroos, Lauri Indus,  Bert Pettai, Mario Mihkelson, Marion Villak, Roland Lehismets