Autumn Cup võit jäi koju

04.09.2016 // Kervin Kull

Laupäeval 3. septembril Kuremaal toimunud ajaloo esimene Wolves Autumn Cup turniir tõi kokku 7 võistkonda üle kogu Eesti, kes pidasid maha pingelised lahingud. Turniirist väljus võitjana kodumeeskond FC Jõgeva Wolves I, kellele järgnesid JK Viiratsi ja FC MahajatahaEE. Turniiri parim mängija oli Markel Utsal (Viiratsi), parim ründaja kuue väravaga Andrei Zevakin (Wolves I) ja parim väravavaht Sascya Assak (Estland).

Turniiril osales 7 võistkonda, kes olid jaotatud ühte alagruppi. Võisteldi alagrupiformaadis, mis siis seisnes selles, et kõik 7 meeskonda mängisid omavahel korra läbi ning võitja selgus punktide arvestuses. Mänguaeg oli 2×10 minutit. Mängud kulgesid enamasti väga pingeliselt ning haaravalt, kus võitja selgus alles lõpusekunditel. Nii sai oma päeva ainukese kaotuse ka üldkokkuvõttes esimese koha saanud Wolves I, kes kaotas avamängus 0:1 Mahajataha meeskonnale. Turniir oli sedavõrd haarav, et eelviimase vooru eel olid koguni 5 võistkonda seitsmest esikoha konkurentsis, kus kõige kindlamalt mängisid kullale Wolves, Mahajataha ja Viiratsi.

Eelviimases voorus alistas Viiratsi 1:0 Mahajataha ning mängis kaardid kätte nii Wolves I kui iseendale. Viiratsi võit tähendas seda, et Wolves I-le piisas viimases voorus vähemalt viigist Ellabvere vastu, et kindlustada endale esikoht. Kaotuse korral oleks esimeseks tulnud Viiratsi ja teiseks ilmselt Mahajataha ning kodumeeskond oleks pidanud leppima 3. kohaga. Kuna aga Wolves I alistas viimases mängus Ellabvere koguni 4:0, jäi turniiri võit koju. Mahajataha oma viimasest mängust loobus, andes loobumisvõidu Wolves II-le, kuna positsioon tabelis oli juba kindel ning pikaks veninud turniirilt oli vaja pealinna sõita.

Kokkuvõttes nägi siis tabeliseis välja selline, et esikoht läks 15 punktiga FC Jõgeva Wolves I meeskonnale, teine 13 punktiga JK Viiratsile ja kolmanda saavutas 9 punktiga FC MahajatahaEE. Neljanda ja viienda koha meeskondadel FC Jõgeva Wolves II ja FC Ellabverel oli küll võrdselt 8 punkti, aga parema väravatevahega saavutas neljanda koha FC Jõgeva Wolves II ning Ellabvere jäi viiendaks. Kuuenda koha saavutas 7 punktiga JK Narva ning seitsmenda FC Estland, kes kogus 0 punkti. Estlandi võistkonda tuleb esile tõsta selle poolest, et võistkonnas osales koguni 4 naismängijat, kes tugeva tasemega meeskondade vastu südi vastupanu osutasid. Vastas olid nii Eesti meistrivõistluste Esiliiga kui ka Teise liiga mängijad. Müts maha ka FC Estland noore, 2001. aastal sündinud, väravahi Sascya Assaku ees, kes oma suurepäraste tõrejetega võistkonda korralikult tassida suutis.

Turniiri parima mängija tiitel läks Markel Utsalile (JK Viiratsi), kes näitas üles väga head mängu, parim ründaja auhind rändas kodumeeskonna mängijale Andrei Zevakinile (Wolves I), kes oli resultatiivne koguni kuuel korral, lüües turniiril aint iluväravaid. Parima väravavahi tiitel läks eelmainitud Sascya Assakule, kes vaatamata tugeva tasemega vastastele, suutis teha korralikult tõrjetööd.

Paremusjärjestus:

1) FC Jõgeva Wolves I– 15p- meeskonna parim Kristo Päkko
2) JK Viiratsi– 13p- meeskonna parim Rasmus Alles
3) FC MahajatahaEE– 9p- meeskonna parim Kaspar Tilga
4) FC Jõgeva Wolves II– 8p- meeskonna parim Janar Liivak
5) FC Ellabvere– 8p- meeskonna parim Kevin Keek
6) JK Narva– 7p- meeskonna parim Dmitri Sirotkin
7) FC Estland– op-  võistkonna parim Sascya Assak

Turniiri parimad:

Parim mängija: Markel Utsal (Viiratsi)
Parim ründaja: Andrei Zevakin (Wolves I)
Parin väravavaht: Sascya Assak (Estland)
FC Jõgeva Wolves I koosseis: Erik Kesa, Kenneth Tomingas, Hendrik Põhjala, Rain Näkk, Karl-Kristjan Kalmus, Rene Poll, Marko Murumaa, Kristo Päkko, Marko Horn, Andrei Zevakin, Stenver Kleimann

JK Viiratsi koosseis: Tiit Teearu, Markel Utsal, Rasmus Alles, Lauri Luts, Olari Matikainen, Andres Telkinen, Rait Pärna, Raul Kaljula, Marek Mäerand

FC MahajatahaEE koosseis: Ander Kallo, Michael Sander, Rainer Nõmmiko, Kaspar Tilga, Janis Grielans, Gert Gnadeberg, Renet Papor, Aigar Laane, Jürgen Kolk

Turniiri toetasid: Kuremaa Ujula, Särka Sport OÜ, Pizzakiosk, Pöörased Seiklused, Teletark

Fotograaf: Henri Sutting

Kohtunik: Kevir Tamm