2016. aasta hooaja kokkuvõte

26.10.2016 // Kervin Kull

2016. hooaeg oli FC Jõgeva Wolves klubi jaoks fenomenaalne aasta. Kui möödunud aastal osales üldse ainult üks meeskond, kes võttis osa IV liigast ning pidi seal kindlalt punase laterna rolli täitma, siis 2016. aastal osales erinevates liigades kokku juba 3 võistkonda. Kõik 3 võistkonda esinesid väga hästi ning eesmärk sai üldises plaanis mäekõrguselt ületatud. Tagatipuks Wolvesi esindusmeeskonnale tugeva tasemega liigas teine koht ning pääse aste kõrgemale kolmanadsse liigasse, Wolves II üleootuste kõva kolmas koht Rahvaliigas, ning Tallinna Wolves pääses Rahvaliigas 1/8 finaali.

Esindusmeeskonna hooaeg oli üldises plaanis üsna stabiilne, kuid tuli ette ka mõningaid äralangemisi, mis on ühe amatöörklubi jaoks peaaegu, et vältimatu nähe. 18-st mängust võideti 11, viigistati 2 ning kaotati 5 kohtumist. Viiest kaotusest 3 kaotati liiga ülivõimsale võitjale Tammeka U-19 meeskonnale ning kaks Võru Heliosele. Viigid olid võõrsil Tartu Heliosega ning esimene kodumäng FC Elva II vastu. Kolm korda võitsime ainult Viljandi Tulevik III meeskonda, mis muuseas on üpriski üllatav, sest ükski teine klubi sellega hakkama ei saanud ning üldiselt näitas Viljandi ikka väga tugevat minekut ja võttis punkte kõigilt peale meie. Lõime liigas koguni 69 väravat, mis on üpriski tugev näitaja, kuid lasime endale lüüa 50, mis on jällegi kehv. 50-st väravast pooled lõi meile Tammeka, ülejäänud meeskonnad nii kergelt seda teha ei suutnud. Meie lõime kõige rohkem väravaid Tartu Heliosele, kostitades neid kolme mänguga koguni 19 väravaga. Tulevikule lõime 11, Elvale 10, Helios Võrule 9 ning Tammekale 5 väravat. Roosu sai kahe mänguga 15 (kolmas mäng jäi ära, kuna nad loobusid pärast teist vooru liigas osalemast). Lisaks liigale osales Wolves ka karikasarjas, kus esimeses voorus tehti Tallinnast külla sõitnud FC Reaalile korralik saunaõhtu ning saadeti nad tagasi pealinna 0:7 kaotusega. Teises voorus kohtusime Laagris teise liiga tippu kuuluva Saue JK Laagriga ning olenemata kaks astet kõrgemal mängivast vastasest tulime koju tagasi üsnagi sümpaatse 1:6 kaotusega. Miinimumeesmärk pääseda esimesest ringist edasi sai täidetud.

Hooaja vältel käis Wolvesi eest platsil 28 mängijat. Wolvesi ühtlasi ka IV liiga lõunatsooni edukaim väravakütt oli Stenver Kleimann, kes sai oma kontosse 22 väravat, millest 18 ta lõi liigas ja 4 karikas. Talle järgnes Eduard Kovbasnjuk 14 (12 liigas, 2 karikas) ja Marko Horn 11 tabamusega ( 9 liigas, 2 karikas). Ühtekokku sai hooaja jooksul Wolvesi eest jala valgeks koguni 15 mängijat.  Stenver oli ka hooajal enim väljakul käinud mängija, saades kirja 20 mängu. Talle järgnesid Kervin Kull ja Eduard Kovbasnjuk 18 mänguga. Mänguminutite poolest oli samuti Stenver esimene, kogudes hooaja peale 1746 minutit mänguaega (1 mäng ka teises liigas Nooruse eest). Talle järgnesid Eduard Kovbasnjuk 1617 (samuti paar mängu teises liigas) ja Andrei Zevakin 1350 minutiga. Kaartide osas oli esirinnas kaitse tugitala Kristo Päkko, kes kogus hooaja peale kokku 6 kollast ja 1 punase kaardi, talle järgnes Andrei Zevakin 5 kaardiga.

Hooaja ilusaim hetk lasi end oodata kuni täiesti  lõpuminutiteni, kui viimases mängus Tulevik III vastu alles mängu lõppfaasis rongi alt välja tuldi ja 4:3 võiduga liigas teine koht ning edasipääs kindlustati. Hooaja nukraim mäng oli kindlasti suvine kohtumine Tammekaga, kui vigastustest räsitud meeskond pidi vastu võtma koguni 1:14 kaotuse. Sellest mängust tehti omad järeldused ning juba järgmises kohtumises võeti hooaja suurim võit, kui koduväljakul alistati Tartu Helios 10:0.

Pärast hooaega said liikmed valida 5 kategoorias hooaja parimaid. Parimaks mängijaks valiti Stenver Kleimann. Parim uustulnuk oli Eduard Kovbasnjuk, suurim üllataja Kervin Kull, parim motiveerija Marko Horn ning parima suhtumisega mängija Marko Meripuu.

Viljandi JK Tulevik III (3)
Enim löödud väravaid: FC Helios Tartu (19)
Enim lastud väravaid: Tartu JK Tammeka U-19 (26)
Suurimad väravakütid: Stenver Kleimann (22), Eduard Kovbasnjuk (14), Marko Horn (11)
Enim mänge: Stenver Kleimann (20), Kervin Kull, Eduard Kovbasnjuk (18)
Enim minuteid: Stenver Kleimann (1746), Eduard Kovbasnjuk (1617), Andrei Zevakin (1350)
Enim kaarte: Kristo Päkko (6 kollast, 1 punane)

Erik Kesa, Kaspar Kull, Marko Meripuu, Mario Tikerberi, Andrei Zevakin- 1

Wolves II hooaeg oli samuti väga edukas. Pärast suhteliselt vastakaid tundeid tekitanud alagrupiturniiri, kust saadi grupist edasi kõige viimastena, suudeti end siiski lõpuks päris kõrgele välja mängida. Alagrupis teeniti kaks võitu ja 1 viik ning 3 kaotust ning saadi ülinapilt edasi 1/16 finaali. 1/16 finaali avamängus kaotati esialgu küll Antslale, kuid seoses keelatud mängija kasutamisega, tagati endale siiski koht juba 16 parema seas. Edasi alistati koduväljakul ülinärvilises kohtumises 116. minutil Rumori Calcio II ning teeniti koht välja veerandfinaalis. Veerandfinaalis saadi vastaseks ülitugev Rauapainutajate meeskond, kellega peeti lahing maha Shnelli staadioni kunstmurul. Pingelise kohtumise võitis Wolves 5:3 ning teenis sellega ka uskumatuna näiva poolfinaali koha. Poolfinaalis tõi loos vastu vanad head sõbrad Paduvere Illist. Jõgeva Linnastaadionil toimunud mängu suutis tänu tugevale teisele poolajale võita Paduvere ning sellega saigi muinasjutuline teekond läbi. Kuigi poolfinaalis saadi kaotus, siis lõppkokkuvõttes teenisid duubli mängijad Rahvaliigas välja vägagi auväärse kolmanda koha. Seoses vastaste antud loobumiskaotusega pronksimängus, saidki Wolves II mängijad debüüthooajal kolmanda koha üle uhked olla.

Duubli resultatiivseim mängija oli kõigest kolmes mängus osalenud Evert Einroos, kes sai kirja 6 väravat. Head resultatiivsust näitasid ka Lauri Indus, Taivo Pärnamets ja Andreas Vilt. Kindlasti ei tasu mainimata jätta ka duubli nimekirjas ja pea kõikides mängudes figureerinud naismängijat Marion Villakut, kellest sai teadaolevalt esimene naissoost isik, kes teeninud meeste Rahvaliigas pronksi ja osalenud meeste karikavõistlustel. Eesti karikavõistlustel kohtus Wolves II Tallinnas FC Soccernet meeskonnaga ning kaotas kohtumise 1:8. Ajaloolise värava sai enda nimele Heino Avi.
img_2039

Lisaks kahele eelnimetatud võistkonnale oli see hooaeg võistlustules ka Wolvesi kolmas meeskond. Värskelt enne hooaega loodud Tallinna Wolves madistas sarnaselt Wolves II-le Rahvaliigas. Erinevalt Wolves II-st sai Tallinna Wolves päris edukalt alagrupist edasi ning kindlustas edasipääsu sisuliselt juba 2 vooru enne lõppu. Järgnevas play-off kohtumises purustati Enamasti Pealekata meeskond ning liiguti 1/8 finaali. 1/8 finaalis kaotati sellele samale Rauapainutajate meeskonnale, kellele tegi veerandfinaalis tuule alla Wolves II. Ehk siis parema mängu korral oleks suure tõenäosusega näindu Wolves II ja Tallinna Wolvesi omavahelist madinat. Kuigi Tallinna Wolves langes 1/8 finaalis, siis saab ka nende debüüthooaega pidada küllalti õnnestunuks.

Tallinna Wolvesi resultatiivseimaks mängijaks oli Even Laanemaa, kes kostitas vastaseid ühtekokku 12 väravaga. Üldises plaanis sai jala valgeks päris palju mängijaid ning meeskond näitas üles head sisekliimat ja võitlusvaimu. Tallinna Wolves osales samuti Evald Tipneri karikasarjas ning pidi lahingut pidama teise liiga klubiga Tallinna JK Piraaja. Piraaja võitis lahingu 11:1, Wolvesi värav läks Karl Joosep Tavase nimele.